Rafting na Slovensku

Rafting Váh Strečno

rafting_vah_strecno_1

rafting_vah_strecno_2

rafting_vah_strecno_3

rafting_vah_strecno_4

Rafting Váh Strečno

Váh tečie cez štyri kraje a jeho povodie je asi 1/3 Slovenska. Nečudo, že má viac možných miest na splavovanie. Rafting v okolí strečna je zaujímavý predovšetkým pre bežných rafterov, ktorí sú spokojný s pokojnou riekou. Napriek tomu, že ponúka menej adrenalínu ako Belá na Liptove, môžete si na tomto úseku prezrieť bohatú prírodu a historické pamiatky. Na rovnakom úseku, kde sa dnes organizuje športový rafting, bolo v minulosti rozšírené tradičné pltníctvo.

Rafting

Váh sa pri Strečne splavuje v dĺžke približne 13 kilometrov. Štart športového splavu sa nachádza v Lipovci, obci neďaleko najväčšieho okresného mesta na Slovensku, Martina. Využíva sa rieka Váh, ktorá tečie severozápadným smerom k Žiline. Nie je to však priama trasa, ale množstvo menších či väčších zákrut. Neviete presne, čo bude pred vami a aj to dáva tomuto raftingu osobitné čaro.

Vybavenie

Správne vybavený rafter by nemal zabudnúť na neoprénové topánky a bundu. Neoprénové nohavice, sandále a tričko postačia počas teplejšieho leta. Kvôli bezpečnosti samozrejme prilba a aj pre dobrých plavcov záchranná vesta.

Obmedzenia

Splav je obmedzovaný len úrovňou vodnej hladiny, v závislosti na činnosti vodného diela Krpeľany.

Parametre

Obtiažnosť: Nízka WW I – II
Dĺžka a čas splavu: Lipovec – Strečno, 13 km, cca 1,5 hodiny.

Ubytovanie v okolí

Vzdialenosti sú uvedené vzdušnou čiarou

Rafting-slovakia.sk, vsetky prava vyhradene 2014,  info@rafting-slovakia.sk
Použitie textov a fotografií iba so súhlasom prevádzkovateľa tohto webu

Website Template Design by Derby Web Design