Rafting na Slovensku

Rafting Dunajec

rafting_dunajec_5

rafting_dunajec_2

rafting_dunajec_3

rafting_dunajec_1

rafting_dunajec_4

rafting_dunajec_7

Rafting Dunajec

Dunajec je hraničná rieka medzi Slovenskou republikou a Poľskom. Leží na severovýchode Slovenska. Preteká nádherným prostredím Pieninského národného parku, Prielomom Dunajca. Turistickým centrom pre Pieniny je obec Červený Kláśtor.

Rafting Pieniny

Pri splave Dunajca si môžete zvoliť z viacerých možností.

Väčšinou sa splavuje slovenský úsek rieky Dunajec, od Červeného Kláštora po Lesnicu. Nástup je na plťovisku v Červenom Kláštore a končí sa na začiatku (konci) turistického chodníka pri obci Lesnica. Splav je technicky nenáročný a veľmi pekný. Cesta späť sa dá absolvovať aj pešo, prípadne na bicykli, čo je približne 11 km.

Druhou variantou je splav z Poľska do Poľska. Začína sa v Poľskej obci Sromowce Wyzne, pokračuje Slovenskou časťou Dunajca a končí sa znovu v Poľsku, v obci Kroscienko n. Dunajcem. Splav nie je technicky náročný a celý má dĺžku cca 20 km.

Plte Pieniny

Dunajec je známy hlavne kvôli udržiavanej tradícii pltníctva. Na pltiach sa splavuje ten istý úsek ako na raftoch, tz. Červený Kláštor – Lesnica. V plťoviskách sa dá splav na plti priamo objednať

Vybavenie

Počas chladnejšieho alebo daždivejšieho obdobia sa odporúča aj nepremokavá bunda a neoprénové topánky. V teplejšom období postačia neoprénové nohavice, sandále a tričko. Nevyhnutnosťou sú aj pri tomto splave prilba a záchranná vesta.

Obmedzenia

Pre splav Dunajca nie sú nejaké špecifické obmedzenia, ale treba tu dodržiavať plavebnú vyhlášku, hlavne čo sa týka rešpektovania pltí, ktorých tu je pomerne dosť.

Rafting-slovakia.sk, vsetky prava vyhradene 2014,  info@rafting-slovakia.sk
Použitie textov a fotografií iba so súhlasom prevádzkovateľa tohto webu

Website Template Design by Derby Web Design