Rafting na Slovensku

Rafting Orava

rafting_orava_2

rafting_orava_3

rafting_orava

rafting_orava_5

rafting_orava_4

Rafting Orava

Splavuje sa posledný úsek rieky Orava od Párnice po sútok s Váhom pri obci Kraľovany. Tento úsek preteká peknou a príjemnou Kraľovianskou dolinou. Splav je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Rafting

Štartovať sa môže v Párnici, alebo pri obci Zábrež. Ak zvolíte prvú variantu, treba hneď na začiatku obce Párnica (zo smeru od Kraľovian) odbočiť doprava na Žaškov, prejsť cez železničné priecestie a potom sa dostanete k mostu cez Oravu, kde je pohodlné nástupisko. Pri druhej variante treba odbočiť v obci Veličná na Oravskú Porubu a za mostom vpravo je rozľahlé nástupisko.

Splav sa končí vlastne už vo Váhu, hneď za sútokom buď po ľavej, alebo pravej strane. Ďalší splav je pomerne komplikovaný, keďže najbližšie možné výstupisko môže byť až na hrádzi prečerpávacej elektrárne (ak nie je breh strmý a veľmi bahnitý). Tok sa výrazne rozšíri a výška hladiny je veľmi kolísavá, podľa činnosti elektrárne. Mohlo by sa stať, že v letných mesiacoch ostanete v strede koryta na bahnitom dne.

Vybavenie

Počas chladnejšieho, alebo daždivejšieho obdobia sa odporúča aj nepremokavá bunda a neoprénové topánky. V teplejšom období stačia neoprénové nohavice, sandále a tričko. Nevyhnutnosťou sú aj pri tomto splave prilba a záchranná vesta. Prilba hlavne kvôli pretŕčajúcim konárom a stromom spadnutým krížom cez rieku.

Obmedzenia

Tento splav je obmedzený iba dostatočnou výškou vodnej hladiny, ktorá je dostačujúca väčšinou počas celej raftovej sezóny.

Parametre

Obtiažnosť: Nízka WW I – II
Dĺžka a čas splavu: Párnica (Oravská Poruba) – Kraľovany, 8 až 9 km, cca 1.5 – 2 hodiny

Ubytovanie v okolí

Vzdialenosti sú uvedené vzdušnou čiarou

Rafting-slovakia.sk, vsetky prava vyhradene 2014,  info@rafting-slovakia.sk
Použitie textov a fotografií iba so súhlasom prevádzkovateľa tohto webu

Website Template Design by Derby Web Design