Rafting na Slovensku

rafting_avs_cunovo

Rafting AVŠ Čunovo

Rafting na Čunove v blízkosti hlavného mesta Bratislava je jeden z najnáročnejších na Slovensku. Splavuje sa umelý kanál, určený na rôzne vodné športy a rafting nemôže byť výnimkou.

Rafting

Rafting na Areáli vodných športov Čunovo je výnimočný množstvom ramien a teda aj možností splavu. Čunovo je dostatočne rozsiahle na to, aby ste mohli raftovať podľa vlastnej chuti. Svojou náročnosťou a adrenalínom je veľmi odlišný od splavov prírodných riek. Ak hľadáte adrenalín, spenenú vodu a miesto, kde musíte pri raftovaní použiť hlavu i svoje vlastné sily, Čunovo je pre vás ideálne miesto.

Divoká voda, ako je na vodných dielach v Čunove alebo v Liptovskom Mikuláši, je vhodná len pre skúsených rafterov, alebo v sprievode inštruktora. Splavovanie je vhodné aj pre väčšie skupiny.

Vybavenie

Čím je splav silnejší a náročnejší, tým je viac potrebné dbať aj na bezpečnosť. Každý záujemca by mal mať aspoň základy plávania a nemôže chýbať záchranná vesta a prilba. Neoprénové sandále nie sú veľmi vhodné a určite sa viac oplatí použiť neoprénové topánky, nepremokavú vestu a vhodné nohavice.

Obmedzenia

Len pre skúsenejších rafterov.

Parametre

  • Obtiažnosť: Stredná až ťažká, WW II – IV
  • Dĺžka a čas splavu: Dohodou

Ubytovanie v okolí

Vzdialenosti sú uvedené vzdušnou čiarou

Rafting-slovakia.sk, vsetky prava vyhradene 2014,  info@rafting-slovakia.sk
Použitie textov a fotografií iba so súhlasom prevádzkovateľa tohto webu

Website Template Design by Derby Web Design